arrow
arrow

ВАШИОТ СВАДБЕН ПОДАРОК

УБАВИНА И СТИЛ

7 РАЗЛИЧНИ СТИЛА ЗА МОДЕРНИ ДЕВЕРИЦИ

Најубави фустани за деверици Девериците на свадбата се они кои на невестата и ја пружаат најголемата подршка и и се наоѓаат за секоја ситуација. Тие мораат да бидат најрасположени и најкимуникативни, да изнаоѓаат решение за секоја можна ситуација и да и го направат денот на невестата да и помине со што е можно помалку стрес. Но тие мораат да бидат и прекрасни со својот изглед. Токму затоа треба да бидат облечени во сличен стил и боја. Еве топ 7 комбинации…

ЛЕТНА КОЛЕКЦИЈА НА ВЕНЧАНИЦИ-LAZARO

Лазаро е еден од најбараните брендови за венчаници во Европа. Еве ја колекцијата за ова лето од од овој фантастичен бренд.
Каква мама, таква ќерка? Тоа е симпатично, но само доколку мама е вистински добар пример. Не се сите жени исти и не сите ја имаат онаа финоќа потребна за да се биде дама. За да можат мајките да ги научат своите девојчиња да бидат дами, потребно е и самите да бидат тоа. Затоа драги мами, пред него што продолжите да го читате текстот, бидете искрени пред самите себе, дали навистина сте дама. Дали сте неговани, отмени, образовани и уредни? Дали…
  Совршена венчаница според хороскопскиот знак! Изборот на венчаница е секако голем предизвик за секоја невеста. Различни кроеви, бои, материјали, со опаш, принцес, сирена итн. Доколку сте од оние кои веруваат во хороскоп, еве малку помош. Налетавме на интерсна статија која покажува кој хороскопски знак, каква венчаница треба да носи. Можеби има и вистина, сепак проверете, а конечната одлука е ваша. Овен  Вие сте љубители на модата, но не сте личност која слепо ги прати трендовите, туку сте вљубени во…
Дојде време и за нејзиното величество, венчалната тоалета... Вистина е дека ќе ја носиме само една вечер, но сепак е една од најважните работи на секоја венчавка. Тој ден треба да изгледате беспрекорно, да привлекувате погледи, да изгледате опуштено и задоволно, а ние сме тука да ви помогнеме во изборот на најсвечената тоалета. Со неа на себе, зачекорувате во заедничка иднина со вашиот сакан, затоа бидете внимателни најдете време, разбудете ја вашата фантазија и тргнете во потрага, само така изборот…
Со повеќе од 20 години искуство во креирањето на невестинската мода Берта е сигурно водечки бренд. Таа е исклучителен креатор и со нејзинотот појавување на модната сцена ги збуни модните критичари и блогери. Но нејзината креативност и совршенство е она што ја издигнаа во водечките светски креатори. Еве нешто од нејзината последна колкција за 2016 година. Инспиративно зар не.....
Сведоци сме дека западните трендови се повеќе стануваат дел од нашите свадбени традиции. Еден од најинтересните концепти се девериците на невестата, односно нејзините другарки и роднини, кои на денот на свадбата се одлечени во исти фустани. Постојат повеќе варијации на овој тренд, на пример или сите деверици се облечени во целосно исти фустани, или во ист модел на фустани, или во иста боја.Традицијата на деверици започува уште во 10 век во средновековна Англија, кога деверците всушност биле група на млади…

НОВИТЕ 100 МОДЕЛИ НА ВЕНЧАНИЦИ ОД "PRONOVIAS"

Пролетната колекција на Проновиас е обединување на сите стилови. Со над 100 нови модели сигурни сме дека доволно ќе ве инспириаме да ја пронајдете и вашата единствена венчаница. Погледнете ја галеријата со повеќе од 100 модели.

МАКЕДОНСКИ КРЕАТОРИ НА ВЕНЧАНИЦИ-MATRA BRIDAL

Ново место за совршена венчаница од утре во Скопје! Уникатни парчиња облека, свечени креации, венчаници и елегантни модели дизaјнирани од младата креаторка Маре Трајковска од утре ќе може да се најдат во новото ателје „Матра“. Студиото, стационирано на ул.Аминта Трети 17 (Ленинова) на втор кат, ќе биде официјално отворено во 19 часот. Трајковска вели дека идејата за создавање на ова атекје тлеела подолго време.Во него ќе го преточи сето свое искуство како дипломиран моден дизајнер од катедрата на професорот Александар…
“Барбарела“ е бренд кој опстојува веќе 18 години на овие простори па и пошироко.Убави и единствени, рачно-изработени венчаници, за сонот на секоја идна невеста.Мотивот за 2016 година е дека секоја жена заслужува да биде кралица на тој единствен ден затоа и одтука доаѓа и името за нашата најнова колекција за 2016 "The valley of the queens". Колекцијата се состои од 33 рачно изработени модели, каде се користени најфини материјали, оргинални чипки и рачно извезени кристали и бисери.Тоа што нас не…

КОРИСНИ СОВЕТИ И ИДЕИ

НАЈНОВИ ВИДЕА

Е ПОДДРШКА

Маркетинг сектор
contact@vobelo.mk
телефон 071.452.560

Техничка поддршка
contact@processin.mk
телефон 071.244.660